Tipy na udržitelné a zero-waste dárky (nejen) k Vánocům

I Vánoce, označované jako svátky konzumu, se dají pojmout jinak a potěšit kromě svých blízkých můžete i naši planetu. Přinášíme vám tipy na praktické a přitom stylové dárky, kterými nadchnete nejen všechny fanoušky ekologie a udržitelnosti, ale zkrátka každého, komu není budoucnost lhostejná.

1. Lahve na vodu

Skleněné lahve na pití se hodí jak do školy, tak i do práce nebo na cesty, neboť si díky nim načepujete vodu kdekoliv a kdykoliv vás přepadne žízeň. Ušetřit se tak dá za nákup vody v plastových lahvích a nad svým pitným režimem budete mít kompletní kontrolu. Lahve jsou odolné, nejsou těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát, a určitě se nemusíte obávat ani toho, že se z nich voda vylije do batohu či kabelky. A vybírat můžete z mnoha designů minimalistických, jednoduchých i hravých a nepřehlédnutelných. 

ppd sklenena lahev mystic deer real silver 550 ml

2. Boxy na jídlo

Stylové krabičky a boxy na svačiny se neztratí v žádné domácnosti. Nosit se v nich dají obědy do práce i do školy, využijete je na dovolených a výletech, vyrazit s nimi můžete také na piknik a v neposlední řadě si do nich můžete vzít z restaurace i jídlo “s sebou” a ušetřit tak další zbytečné obaly. Boxy na jídlo, které najdete na sufu.cz, vynikají vysokou odolností a praktičností. V nabídce najdete boxy nerezové, varianty s přepážkou pro oddělený pokrmů i dvoupatrové boxy se dvěma samostatnými částmi. 

svacinovy dvoupatrovy box bioloco vlci

 svacinovy box bioloco plant tropicke listky

PPD nerezovy box na jidlo into the wild 900 ml

3. Termohrnky & termolahve

Ať už si kávu do kelímku kupujete každý den nebo jen čas od času, vlastní termohrnek je v každém případě stylovější a ekologičtější variantou. Nápoj v něm navíc vydrží teplý daleko déle, nebude vás pálit v rukou a můžete si v něm odnést do práce i čaj, který jste nestihli ráno ve spěchu vypít. To stejné platí i pro termolahve. Jsou nerezu, takže vás nápoj z nich zahřeje i po několika hodinách, jsou velmi odolné a své uplatnění najdou i v létě. Stejně jako teplo totiž udrží i chlad!

nerezova lahev pure gold leaves anthracite 500 ml

 

4. Bambusová brčka

Pokud sháníte milou drobnost, nabízí se například sada bambusových brček. Hodí se na každou party, mají jedinečný design, protože každý kus je originál, a snadno se čistí díky přiloženému čistítku. A hlavně na rozdíl od plastových brček vydrží i několik let. 

 

5. Sójové svíčky

Pokud hledáte udržitelné dárky pro ženy, hledat můžete i v oblasti sójových svíček. Pokud zvolíte ty v kokosu, vyberete zároveň zero-waste dárek. Kokosová skořápka se po vyhoření totiž stane krásnou dekorací interiéru. Vybírat můžete z mnoha jemných vůní a těšit se můžete na dlouhé a zdravé hoření. 

 tropikalia veganska svicka v kokosu apple cinnamon

sufu.cz na biano.cz