Tipy na udržitelné a zero-waste dárky

I Vánoce, označované jako svátky konzumu, se dají pojmout jinak a potěšit kromě svých blízkých můžete i naši planetu. Přinášíme vám tipy na praktické a přitom stylové dárky, kterými nadchnete nejen všechny fanoušky ekologie a udržitelnosti, ale zkrátka každého, komu není budoucnost lhostejná.

Lahve na vodu

Skleněné lahve na pití se hodí jak do školy, tak i do práce nebo na cesty, neboť si díky nim načepujete vodu kdekoliv a kdykoliv vás přepadne žízeň. Ušetřit se tak dá za nákup vody v plastových lahvích a nad svým pitným režimem budete mít kompletní kontrolu. Lahve jsou odolné, nejsou těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát, a určitě se nemusíte obávat ani toho, že se z nich voda vylije do batohu či kabelky. A vybírat můžete z mnoha designů minimalistických, jednoduchých i hravých a nepřehlédnutelných. 

Boxy na jídlo

Stylové krabičky či misky na svačiny se neztratí v žádné domácnosti. Nosit se v nich dají obědy do práce i do školy, využijete je na dovolených a výletech, vyrazit s nimi můžete také na piknik a v neposlední řadě si do nich můžete vzít z restaurace i jídlo “s sebou” a ušetřit tak další zbytečné obaly. Boxy na jídlo, které najdete na sufu.cz, jsou vyrobené z nerezu a pozornost přitáhnou odolností i neotřelým designem. 

 

Termohrnky & termolahve

Ať už si kávu do kelímku kupujete každý den nebo jen čas od času, vlastní termohrnek je v každém případě stylovější a ekologičtější variantou. Nápoj v něm navíc vydrží teplý daleko déle, nebude vás pálit v rukou a můžete si v něm odnést do práce i čaj, který jste nestihli ráno ve spěchu vypít. To stejné platí i pro termolahve. Jsou nerezu, takže vás nápoj z nich zahřeje i po několika hodinách, jsou velmi odolné a své uplatnění najdou i v létě. Stejně jako teplo totiž udrží i chlad!

 

Bambusová brčka

Pokud sháníte milou drobnost, nabízí se například sada bambusových brček. Hodí se na každou party, mají jedinečný design, protože každý kus je originál, a snadno se čistí díky přiloženému čistítku. A hlavně na rozdíl od plastových brček vydrží i několik let. 

 

sufu.cz na biano.cz