6 tipů, jak vybrat nejlepší termohrnek

6-tipu-jak-vybrat-nejlepsi-termohrnek

Netěsnící víčka, nebezpečné materiály nebo nepraktická provedení to všechno jsou problémy, s nimiž se řada lidí při výběru termohrnků setkává. Jaké vlastnosti byste si měli pohlídat, aby vás ten příští nezklamal? Podívejte se na 6 tipů, jak vybrat termohrnek, který neteče a vydrží. 

1. Zaměřte se na materiál

Jedním z nejdůležitějších parametrů termohrnků je materiál. Možností je hned několik, každá z nich má svá specifika. 

  • Nerezové termohrnky patří k těm vůbec nejpopulárnějším. Svými vlastnostmi totiž vyčnívají nad ostatními. Většinou disponují dvojitými stěnami, díky čemuž mají skvělé izolační schopnosti a udrží nápoje teplé třeba i několik hodin. Termohrnky z nerezu jsou také velmi odolné a hodí se tak skvěle i na cestování. Další výhodou je i příznivá cena a také velmi široká nabídka různých designů.  
  • Termohrnky z ekologického plastu PLA potěší vlastnostmi klasického plastu, jako je lehkost materiálu, ale přitom představují udržitelnou variantu. Jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů a lze je průmyslově kompostovat a přeměnit na biomasu nebo humus. Nevynikají tím, že by dokázaly udržet nápoje dlouho teplé, na druhou stranu je ale můžete umývat v myčce, přicházejí v mnoha desighen, jsou spolehlivé a díky nízké váze ideální na cesty. 
  • Skleněné termohrnky nejsou úplně nejčastější volbou, oblíbené jsou především jako termohrnky na kávu a čaj. Jejich výhodou je poměrně příznivá cena a udržitelný materiál. Pro zvýšení odolnosti bývají k dostání ve spojení se silikonovým obalem. Nevýhodou může být trochu vyšší hmotnost a náchylnost k rozbití. 
  • Porcelánové termohrnky také patří k těm méně běžným variantám. Jsou k dostání v zajímavých designech a udrží nápoj dlouho teplý, na druhou stranu jsou těžší a hodí se spíše na pracovní stůl než na cesty. Snadno totiž může dojít k rozbití materiálu. 

Nerezový termohrnek Flower Power

Nerezový termorhnek Flower Power

2. Vybírejte podle velikosti

Dalším z parametrů, v nichž se termohrnky odlišují, je jejich objem. Vybírejte především podle toho, zda si do něj nejčastěji chcete brát espresso s sebou, nebo dáváte přednost spoustě horkého čaje. Na kávu včetně oblíbeného cappuccina i latté vám bude stačit termohrnek s objemem do 350 ml, na čaj nebo třeba studené nápoje bude ideální hrnek velikosti 420 ml a více.  

3. Zavírání hraje roli

Největším kamenem úrazu je u termohrnků zavírání, které zajišťuje, aby tekutina nevytékala a víčko dobře těsnilo. Z toho důvodu je třeba nepodceňovat dostatečnou kvalitu. 

Ke spolehlivým způsobům zavírání patří víčka opatřená silikonovým těsněním po obvodu. Další možností jsou termohrnky se šroubovacím víčkem. 

Vybírejte i podle plánovaného využití termohrnku. Pokud vám bude stát v na pracovním stole nebo v autě a nehrozí, že se převrátí, nemusíte tomuto parametru věnovat tak vysokou pozornost. Jestliže ale plánujete hrnek hodit do batohu a vyrazit na cesty, potřebujete skutečně 100% spolehlivost. 

4. Nepodceňte izolační vlastnosti

Účel, ke kterému chcete termohrnek využívat, by měly odrážet i jeho izolační vlastnosti. Na cestách oceníte, když dokáže udržet tekutiny dlouho vychlazené nebo naopak horké, o což se nejlépe postarají termohrnky z nerezu. Ty v této oblasti vynikají nejvíce. Hrnky určené na pracovní stůl nebo na kávu s sebou ale mohou být i z jiných materiálů. 

nerezovy-termohrnek-chicmicNerezový termohrnek Girls with Oranges

5. I na ceně záleží

Cena termohrnku obvykle odráží jak kvalitu zpracování, tak i jeho velikost. Na trhu jsou k dostání termohrnky od 200 Kč až do tisíců. Nedívejte se však jen na cenu, ale především na kvalitu těsnění a materiálu a přihlédněte i ke svým potřebám, co se týče jeho používání.  

6. Udělejte si radost designem

A na závěr to nejlepší jakmile víte, jaké vlastnosti by měl termohrnek mít, vyberte si jednoduše ten nejhezčí. V nabídce jsou termohrnky pro ženy i pro muže, řadu z nich ale ocení díky jejich designu všichni. Vybírat můžete z přírodních motivů, květinových potisků, ale i minimalistických zpracování s jednoduchými vzory. 

nerezove-termohrnky-pro-zeny-pro-muze

Nerezové termohrnky

Jak termohrnky čistit?

Zřejmě vás potěšíme tím, že cestovní hrnky z materiálu PLA je možné dokonce mýt v myčce nádobí a o údržbu je tak snadno postaráno. U nerezových termohrnků je pak doporučováno ruční mytí, které však není nijak složité a vystačíte si s jarovou vodou. Pokud má hrnek pítko, využijte například úzký kartáček na čištění lahví či brček

Na co lze termohrnek využít?

Účel termohrnku je ve většině případů jasný chceme si v něm jednoduše vzít kávu nebo čaj na cestu autem, na výlet nebo ušetřit plastový kelímek v kavárně. Využít jej ale můžete i jinak. Zkuste si do něj připravit například snídaňovou kaši do práce, stejně tak se hodí třeba i na přípravu horké polévky.

Termohrnek x cestovní hrnek: jaký je rozdíl?

Často se můžete setkat s termíny termohrnek a cestovní hrnek. V čem se liší? U termohrnků název odráží jejich termoizolační vlastnosti a dokáží tedy nápoj udržet teplý, nebo naopak vychlazený. Cestovní hrnky oproti nim v tomto ohledu nijak nevynikají.

cestovni-hrnek-na-kavuCestovní hrnek Bioloco Džungle

 

sufu.cz na biano.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení